7.10.2017

SK Slaný – Český Lev Union Beroun  0 : 2  ( 0 : 0 )

Branky : 52.Krůta, 90.Horel

Sestava : Sedlák  - Volgner, Holly, Hansl, Kubaška – Maroušek (73.Nykl), Galbavý, Zelenka, Vimr – Ahmed (63.Žahour), Tikovský ( 63.Stožický). Připraven: Mareš a Sirůček.

První vzruch v utkání přinesla až 17.minuta. Tikovský zpětnou přihrávkou našel Galbavého, který bez přípravy tvrdou střelou vyzkoušel připraveného Šebka. V 31.min. pak po faulu na Vimra přišel tk. Galbavého z dobré pozice, ale dobře postavená zeď berounských srazila míč vysoko nad branku. Na druhé straně musel zasahovat Sedlák po umístěné střele Štrougala. Ve 39.min. pak Zelenka mířil nepřesně po přiťuknutí Ahmeda. Předposlední minuta prvního poločasu přinesla pro diváky pěknou podívanou po akci Galbavého, jeho perfektní přihrávce mezi obránci na nabíhajícího Marouška, který servíroval míč před bránu, ale nabíhající Tikovský ve skluzu míč poslal jen těsně vedle Šebkovy brány. Neméně pohleednou, rychlou akci po levé straně pak v 52.min. předvedli hosté, jejich kapitán Pipiška nastřelil tyč slánské brány a míč se pak po odrazu dostal ke Krůtovi, který jej poslal k levé tyči Sedlákovy brány. Po obdržené brance nelze našim hráčům upřít snahu o vyrovnání a berounští  hráči se museli jen a jen soustředit na obranu. Nicméně neuspěl Ahmed se svým efektním zpracováním na prsa a střelou z otočky a další míče centrované před Šebka hosté vždy dokázali úspěšně odvrátit. Nic platné nebylo ani trojí střídání a posílení útoku. Stožického střela v 87.min. Šebka nepřekvapila a Nykl poté pálil do nebes. Když pak v poslední minutě Šebek kryl hlavičku Volgnera, přišel brejk hostujícího celku na jehož konci stál nestárnoucí Horel, bylo rozhodnuto. Utkání končí výsledkem 0:2.

Beroun přijel do Slaného s účinnou taktikou. Z dobře zajištěné obrany vyrážet vpřed rychlými brejky. Recept na překonání  a překvapení svého soupeře dnes naši hráči nenašli. Po třech výhrách venku-doma-venku tak přišla porážka na domácím pažitu a při současném velmi vyrovnaném průběhu soutěže to znamená sešup v tabulce o několik pozic. Je to škoda, neboť případná výhra by slánské barvy vynesla do popředí krajského přeboru.