26.8.2017

Sparta Kutná Hora – SK Slaný  0 : 0  ( 5 : 6 pen. )

     Sestava : Sedlák – Kubaška (80.Sirůček), Hansl, Holly, Zelenka – Tikovský (65.Žahour), Pospíšil (85.Maroušek), Hartman, Vimr – Galbavý, Hořejší (77.Stožický). Do hry nezasáhli připravení Novotný a brankář Mareš.

     Úvodní dvacetiminutovka přinesla rychlý a bojovný fotbal, nicméně hra se odehrávala v hloubi pole a brankáři zasahovat nemuseli. Ve 23.min. po našem rohu hlavičkoval volný Hansl, ale míč šel  nad branku. V 25.min. naši chybičku v rozehrávce domácí nepotrestali a po sražené střele získali pouze rohový kop. Ve 34.min. parádní bomba Hořejšího volala po gólu, ale brankář Malý míč vyrazil. Ve 42.min. Holly poslal přesný, snad padesátimetrový křížný pas na Tikovského, tomu se z pravé strany podařilo míč dostat před Malého, ale dobíhající Hartman bránu přestřelil. Hned v úvodu druhé půle po naší kombinaci Hartman nedokázal prostřelit houštinu bránících hráčů a v 52.min. šel zprava na Malého Tikovský, namísto technické střely dal na tvrdost a Malý míč opět vyrazil zpět do pole. V 59.min. Tikovský přihrál dobře Galbavému, ale ten branku těsně minul. V 60.min. se domácí dostali po Hanslově faulu ke standardce, ale naše zeď míč srazila na roh. V 82.min. utekl Vimr Bílkovi, který po zákroku na našeho hráče viděl druhou žlutou kartu a musel se poroučet do kabin. V 84.min. opět Vimr utekl všem po levém křídle, ale finálová přihrávka adresáta nenašla. V nastavení pak Galbavý ze slibné pozice branku netrefil a tak jsme se branky nedočkali. Na řadu přišly penalty a pět sérií o vítězi nerozhodlo. Za domácí se trefili Marek, Saulich ( ten s obrovskou dávkou štěstí), Filipec, Kraus a Semrád a za Slaný vždy kontrovali Galbavý, Hartman, Zelenka, Stožický a Hansl. Rozhodla šestá série, když domácího France Sedlák vychytal a v Kutné Hoře si konečně připsal první zákrok v celém utkání. O zisk druhého bodu se pak proměněnou penaltou postaral Holly.

     Hned po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme věděli , že dnes jsme v Kutné Hoře ztratili. Zvláště ve druhém poločase jsme na hřišti dominovali a domácí vůbec k ničemu nepustili. Ti nedokázali za celých devadesát minut Sedláka ani jednou ohrozit střelou na branku. Z naší strany byl zápas odehrán bez žluté karty. Fotbalový bůh dnes byl doma, neboť prohrát na penalty by pro nás bylo nespravedlivé a kruté.

Vedoucí mužstva