24.3.2018

SK Slaný – Sparta Kutná Hora  2 : 1 ( 2 : 1 )

     Branky : 7.Žahour, 40.Hartman – 27.Hradílek

     Sestava : Sedlák – Volgner, Čablík, Holly, Zelenka (27.Ahmed) – Maroušek, Hartman, Hansl, Vimr (83.Krym) – Galbavý (89.Beneš), Žahour (72.Stožický). Připraven byl brankář Mareš.

     V 7.min. zápasu nastala situace, která je hodná zaznamenání a hned z toho bylo vedení domácích barev. Z pravé strany poslal míč před bránu Hansl, od Vimra se míč dostal k Žahourovi, který měl v tu chvíli parádně nabito a jeho střela po zemi na zadní tyč byla pro brankáře Malého nechytatelná. V 9.min. se na druhé straně hřiště dostal do šance Cimr, ale mířil naštěstí pro slánské vysoko nad bránu. Minuta 27. byla pro domácí fatální, a to hned dvojnásobně. Za prvé hosté vyrovnali, když Hollyho přeskočil vysoký míč, před Sedláka si naběhl Hradílek a odrazem od tyče vyrovnal stav zápasu na 1:1. Za druhé musel odstoupit ze hry kvůli zraněnému kotníku bek Zelenka. Dvě minuty nato pak hosté byli blízko obratu skóre, když dlouhý míč orazítkoval břevno branky překvapeného Sedláka, který poté musel hasit dorážku, jenže hosté míč zblízka poslali pouze do tyče. Ve 40.min. po Galbavého rohu prošel míč až na druhou stranu hřiště, Ahmed jej pak vracel zpět před Malého, kde se nejlépe v hroznu hráčů orientoval Hartman a dokázal míč dopravit do kutnohorské sítě. Vedeme 2:1. Ve 42.min. dlouhý centr prolétl mezi hráči až k Sedlákovi, který jen reflexivně dokázal míč vyrazit na roh. V poslední minutě první půle pak kopali hosté roh a hlavičkující Svoboda Sedlákovu bránu přestřelil jen o centimetry. V 56.min. se míč dostal doprava ke Galbavému, jehož střelu pak Malý zlikvidoval. V 74.min. Galbavý utekl po levém křídle, přihrál Ahmedovi a ten předložil míč zcela volnému Hanslovi, ten však svou velkou šanci zazdil, přestože měl dostatek času, poslal míč vedle brány. V 76.min. byl v další šanci Maroušek, ale dostal se s míčem mimo střelecký úhel a jeho přihrávku zpět před bránu pak zakončil Galbavý tvrdou střelou, jenže Malý míč vyrazil. V nastavení pak ještě Malého prověřil Hansl, ale skóre se již neměnilo.

     Konečně nám počasí dovolilo sehrát první jarní mistrák. Těší nás zisk třech bodů o to více, že jsme na něj dosáhli po výhře nad sousedem v tabulce, kterého jsme tak o dva body přeskočili. Utkání sledovaly dvě stovky diváků.  Nyní nás čeká „anglický“ týden, protože ve středu přijedou do Slaného první Horky a v neděli cestujeme do Lhoty.

Vedoucí mužstva