12.8.2017

FC Horky – SK Slaný  1 : 0  ( 0 : 0 )

     Branka : 85.Korec

     Sestava: Sedlák – Tikovský, Čablík, Hansl, Sirůček ( 86.Hořejší) – Žahour (78.Maroušek), Pospíšil (86.Stožický), Hartman, Vimr – Galbavý Ahmed.  Připraveni Cílek a Volgner.

     Domácí hráči začali zápas s vervou a obávaný kanonýr Nádeníček se dostával do zakončení. Poprvé hlavičkoval nepřesně v 10.min. utkání po centru z levé strany a celou situaci si o minutu později zopakoval jako přes kopírák. Ani tentokrát Sedlák zasahovat nemusel. V 16.min. pak domácí dostali před Sedláka míč potřetí, tentokrát to bylo zprava, ale do třetice Nádeníček ve velké šanci poslal míč „volejem“ těsně vedle. Pak se ale hra vyrovnala a také slánští začali provětrávat domácí obranu, nicméně žádnou vyloženou příležitost jsme si nevypracovali a řada našich akcí zůstala bez zakončení. Tak také skončil slibný průnik Sirůčka ve 34.min., kdy se s míčem dostal až před brankáře Durova. To úvod druhé půle zase vyzněl herně spíše pro naše barvy, neboť hned ve 46.min. si vyměnili mezi obránci míč Tikovský se Žahourem, který pak k naší smůle míč poslal vedle zadní tyče. V 50.min pak domácí kopou roh a na míč vyskočil nejvýše opět Nádeníček. Jeho parádní prudkou hlavičku ale Sedlák nadvakrát zkrotil a vytasil se tak skvělým reflexivním zákrokem. Toto byl zároveň první zákrok brankářů na obou stranách hřiště. V 59.min. byl faulován Pospíšil a z tk. Galbavého jsme vytěžili pouze roh. V 77.min. po další naší standardce se před Durovem ocitl Čablík, ale zakončit ve skrumáži nedokázal. V 80.min. chyběl krůček Vimrovi k míči před vyběhnuvším brankářem Durovem. Vše podstatné se událo v 85.min. Domácí házejí  vlevo od Sedláka aut, míč převzal nepokrytý hráč a obloučkem jej bez otálení poslal před Sedláka, tam již číhá zcela osamocený Korec a vysoký míč trefí přesně , posílá domácí tým do vedení a získává nováčkovi v soutěži tři body. Následující dvojí střídání v našem mužstvu a hra vabank nám totiž vyrovnání nepřinesla.

     V Horkách jsme sehráli poměrně vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro domácí. Body jsme ztratili po chybě v obraně, pět minut před koncem zápasu, když jsme se užuž málem chystali na penalty. Ve slánské sestavě se neobjevila tři jména, jsou to jména tří předpokládaných opor naší obrany, jejich absence se dnes ukázala v rozhodující chvíli jako fatální. (Jedná se o Kubašku, který doléčuje sval, Zelenku, který dobírá antibiotika a Hollyho, jež byl na služební cestě). Připočtu-li k výsledku strastiplnou cestu do Horek (tam nekonečná kolona na D8 a zpět hořící kamion a opět objížďka), pak náš vstup do soutěže byl velmi nepovedený.

Vedoucí mužstva