28.3.2018

SK Slaný – FC Horky nad  Jizerou.  2 : 0 ( 1 : 0 )

     Branky : 37.Hartman, 77. Galbavý

     Sestava : Sedlák – Maroušek, Holly, Čablík, Volgner – Ahmed (65.Stožický), Hansl, Hartman, Vimr (88.Kubaška) – Galbavý (86.Beneš), Žahour (75.Tikovský). Do hry nezasáhl brankář Cílek.

     Aktivní hosté vstoupili do zápasu lépe a zpočátku měli územní převahu. V 9.min. střílel na Sedláka Korec, ale branku minul. Ve 14.min. se před Sedláka dostal z pravé strany Šimek, jehož střelu po zemi náš brankář nohou vyrazil. Až ve 37.min. jsme se dočkali naší první šance a hned z ní padla branka. Maroušek z prostoru před střídačkou rozehrál parádně tk. Na centr si naskočil Vimr a přes brankáře míč z jeho hlavy orazítkoval břevno. Dobíhající Hartman pak zblízka hlavou poslal míč do Michňovy sítě. Ve 49.min. se v dobré pozici po centru z levé strany a odraženém míči objevil kanonýr hostujícího celku Nádeníček, jeho střelu však na roh srazil vracející se Volgner. Také ošemetnou situaci v 57.min. jsme díky včasnému vyběhnutí Sedláka přežili bez úhony. V 77.min. Sedlák perfektně sebral míč po ostře kopnutém rohu a bleskurychle poslal dlouhým a přesným  výkopem do útoku Vimra. Ten si míč zpracoval a přesnou přihrávkou našel Galbavého. Ten si pak chladnokrevně počínal při svém náběhu na brankáře Michňu a přesnou střelou na zadní tyč mu nedal šanci. Vedeme 2:0. V 82.min. po našem rohu střílel přesně a tvrdě bez přípravy Čablík, ale Michňa dobrým zákrokem na lajně míč chytil. V 84.min. uvolnil Galbavý svým typickým způsobem, přihrávkou mezi obránci Hansla, jenže ten svůj nájezd na brankáře vyřešil střelou vedle brány. V závěru zápasu se pak do hry dostali ještě další naši náhradníci a stav zápasu se již nezměnil.

     Také druhý zápas v krátkém sledu na domácím hřišti jsme zvládli. Obrana dnes pracovala velmi dobře a vyvarovala se závažnějších osobních chyb.  Horky jsou vedoucím týmem krajského přeboru a tak zisk dalších třech bodů nás těší dvojnásobně. Navíc jsme jim vrátili trochu smůlovatou prohru 1:0 z prvního jarního kola. Náš soupeř dorazil k zápasu osm minut před výkopem a samotné utkání tak začalo s desetiminutovým zpožděním. Bodovým ziskem se blížíme do klidných vod středu tabulky, a to je pro slánské barvy dobře.

Vedoucí mužstva