12.5.2018

SK Slaný – SK Hvozdnice  3 : 1 ( 1 : 0 )

     Branky : 11.a 74.(pen.) Galbavý, 66.Hansl – 56.Mráz

     Sestava : Sedlák – Volgner, Hansl, Čablík, Kubaška – Maroušek, Galbavý, Hartman, Vimr (90.Zíma) – Tikovský (89.Beneš), Ahmed (79.Stožický). Do hry nezasáhl brankář Mareš a dorostenec Rezek.

     V 5.min. průnik Kubašky  před brankáře Hubínka zhatil na poslední chvíli jeden z obránců, když zblokoval střelu . Pravý bek Kubaška se do zakončení dostal také v 8.min., ale Hubínek předvedl úspěšný zákrok. V 11.min. sražená střela Galbavého skončila v zámezí a získali jsme roh, po jeho rozehrání se k míči dostal opět Galbavý a střelou na bližší tyč poněkud zaskočil Hubínka, který v utkání poprvé kapituloval. Vedeme 1:0. Ve 22.min. od pravé lajny centroval – střílel Čablík a míč skončil na břevnu hvozdnické brány. V 31.min. po rohu hostí a následné hlavičce se parádním zákrokem vytasil Sedlák a svému celku udržel vedení v zápase. Štěstí jsme měli ve 37.min., když Třešňák, kapitán Hvozdnice nakonec svoji akci zakončit nedokázal. Ve 43.min. mladičký Novák střílel pouze do tyče. V poslední minutě prvního poločasu pak Galbavého projektil  šel těsně vedle. Ve 47.min. Sedlák opět podržel slánské, když zlikvidoval těžkou střelu Třešňáka. Na druhé straně zase stálo štěstí při našem soupeři, když Marouškův centr z pravé strany Tikovský těsně před Hubínkem nedokázal dopravit do sítě. V 54.min. jsme nedokázali využít slibné přečíslení, když Galbavý servíroval míč Tikovskému, kterému jeho střelu Hubínek vyrazil. Dvě minuty nato přišel trest. Ve středu pole se k míči dostal Třešňák, přesnou kolmicí vyslal do útoku Mráze, ten utekl naší obraně a před Sedlákem nezaváhal, obloučkem si našeho vyběhnuvšího gólmana přehodil a vyrovnal na 1:1. Hubínek pak v 58.min. po slánském rohu vyrazil hlavičku Hansla a chytil rovněž dobrý pokus Ahmeda po samostatné akci. Vedení v zápase nám pak v 66.min. vrátil Hansl, když se míč po jeho přesné střele zpoza šestnáctky odrazem od tyče dostal do sítě za zády Hubínka. Ještě veseleji bylo ve Slaném v 74.min., když pronikajícího Vimra seknul ve vápně jeden z obránců Hvozdnice a rozhodčí Benák odpískal jasnou penaltu. Tu bezpečně proměnil Galbavý a je to 3:1. Změnu skóre pak nepřineslo ani tříminutové nastavení hrací doby.

     Po dalším domácím utkání vládne ve Slaném u „A“ mužstva pohoda. Jsme na 37 bodech a to nám pět kol před koncem umožňuje v klidu dohrát soutěž bez sestupových starostí. Hráčům Hvozdnice jsme vrátili těžkou porážku z podzimu (6:1) a odskočili jsme jim v tabulce na 6 bodů. V sestavě hostí zaujal diváky teprve sedmnáctiletý Novák, kapitán Třešňák a rovněž nebezpečný střelec Mráz.

Vedoucí mužstva