21.10.2017

SK Slaný – TJ Klíčany  2 : 2  ( 1 : 2 )  6 : 5 pen.

Branky: 41.Tikovský, 70. Kubaška – 15. Petříček, 33. Předota

Sestava : Sedlák – Volgner, Holly, Hansl, Kubaška – Maroušek (65.Ahmed), Pospíšil, Zelenka, Vimr (41.Stožický) – Tikovský (90.Žahour) – Hořejší. Na lavičce byli připraveni Mareš a Sirůček.

V 15. min. prohráváme 1:0. Po faulu Hollyho vlevo rozehrávají Předotou standardku hosté. Sedlák míč neudržel a nastal zmatek v našem pokutovém území. Žádnému z našich bránících hráčů se nepodařilo odkopnout míč do bezpečí a tak ten nakonec přistál u nohy Petříčka, který prostřelil všechny naše hráče, stojící v brance. Ve 22.min. Předota pěknou kolmicí uvolnil Hájka, který se dostal za obranu, ale z dobré pozice naštěstí mířil mimo Sedlákovu branku. Také v 27.min. při nás stálo štěstí, když obránci odkopnutý míč přišel k noze volnému Petříčkovi. Střelec první branky však tentokrát zpoza šestnáctky mířil vedle. Ve 30. min. jsme konečně naše hosty donutili k liknavosti při bránění, jenže ze vzniklé šance jsme vytěžili nakonec jen rohový kop. Tři minuty nato ale naše obrana chybovala opět fatálně a zkušený Předota dokázal přesnou střelou překonat Sedláka podruhé. V 41. min. se nám podařilo snížit, když Hořejší nahrál do volného prostoru Tikovskému, který mazácky dokázal překonat vyběhnuvšího Zamazala. Jeho lob byl nechytatelný. V téže minutě střídá Stožický Vimra, který si přivodil v jednom ze soubojů bolestivé svalové zranění. Po změně stran se dlouhé minuty nedělo nic zásadního a hra se přelévala od jedné branky ke druhé. V 63. min. našel zadovkou Tikovský Hořejšího, náš kapitán pálil tvrdě, ale nepřesně. Pro slánské barvy pak krásnou fotbalovou akci přinesla 70.minuta. Stožického ostrý centr z pravé strany našel přesně hlavu Kubašky, který parádně vyrovnal na 2:2. V 77.min si Stožický zopakoval přesný centr ze své strany, tentokrát si na míč naskočil Tikovský, jenže Zamazal se vytasil výborným zákrokem a zabránil tak obratu skore v utkání. Na druhé straně pak po šanci Šelichy musel zasahovat Sedlák a zápas dospěl po devadesáti minutách k remíze. Došlo tak na penalty a k souboji o druhý bod. Kopat začínají hosté a Předota, Malík, Hájek, Šelicha i brankář Zamazal, ten však s notnou dávkou štěstí, byli úspěšní. Na naší straně pak bezpečně kontrovali Stožický, Zelenka, Hansl, Holly a Ahmed. Došlo tak na šestou sérii a kapitán Klíčan Buldra branku přestřelil. A protože tentokrát Sedlák žádnou penaltu nechytil, šel kopat sám. Zamazala s přehledem překonal a Slaný bere druhý bod.

Dnes dva body bereme. V utkání jsme prohrávali 2:0, naštěstí se nám do poločasu podařilo snížit. Zlepšenou hrou po změně stran se nám podařilo srovnat skóre a penaltový rozstřel jsme zvládli. Naši hráči v poločase sklidili od trenérů bouři, ale po zápase jim za výkon a nasazení poděkovali. Přibližně 130 diváků s početnou enklávou z Klíčan tak vidělo zajímavý zápas krajského přeboru. Příští týden zajíždíme k derby do Tuchlovic.