1.4.2018

SK Lhota – SK Slaný  2 : 1 ( 2 : 0 )

     Branky : 3.Neumann, 24.Šalamoun – 61.Galbavý

     Sestava : Sedlák – Maroušek (70.Hořejší), Holly, Čablík, Volgner – Ahmed, Hansl, Hartman, Vimr – Žahour (59.Tikovský), Galbavý. Do hry nezasáhli: Sábl, Beneš a Zíma.

     Domácí začali zápas náporem a získávali jednu standardku za druhou. Po jednom z rohů ve 3.min. šli do vedení, když nepříliš prudce, zato velmi přesně hlavičkoval Neumann a Sedlák na míč směřující k jeho levé tyči přeze  všechnu snahu nedosáhl. Vyznamenal se ale ve 20.min., když Kudela parádní přihrávkou uvolnil Danylycha, jehož střelu pak náš brankář vyrazil. Trestný kop Galbavého ve 22.min. postrádal více přesnosti. O dvě minuty později si Šalamoun počínal mnohem přesněji a svou střelu z tk. poslal přes slánskou zeď do Sedlákovy sítě a prohráváme již o dvě branky. Až v 37.min. jsme konečně vyzkoušeli domácího brankáře Tůmu, jmenovitě to byl Galbavý, ale jeho dobrou střelu Tůma kryl. Ve 44.min. domácí chybu v rozehrávce jsme potrestat nedokázali a po Galbavého střele jsme získali jen rohový kop. Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem aktivněji a v úvodních minutách se hrálo převážně na půlce domácí Lhoty. Vážnější šanci jsme si však nevytvořili. Naopak udeřit do třetice mohli domácí. Nejprve po rychlé akci v 52.min. zachránila Sedláka dobře postavená pravá tyč jeho brány a v 57.min. za již překonaného Sedláka zaskočil na brankové čáře stoper Čablík a odkopl míč směřující do brány do bezpečí. Snížení stavu přišlo v 61.min. když se k odraženému míči dostal Galbavý a přesnou umístěnou střelou nedal Tůmovi šanci. Na druhé straně pak zahrozil z brejku střídající Primus, ale na Sedláka si svou střelou na bližší tyč nepřišel. Do šance se pak dostal také na druhé straně Hořejší, jenže hlavou poslal centrovaný míč nad Tůmovu bránu. To běžela již 78.minuta utkání. V 80.min. Tikovský uvolnil vpravo nabíhajícího Ahmeda, ten volil střelu z úhlu na bránu, ale přestřelil. V nastavení pak domácí přežili chaos ve svém  pokutovém území a slánské barvy se vyrovnání nedočkaly.

     Ve Lhotě, která se dotahuje na čelo tabulky, jsme předvedli přímo katastrofální vstup do zápasu, který nás na jeho konci stál ztrátu všech bodů. O přestávce to od obou trenérů hráči pořádně schytali a tak druhou půli odehráli mnohem lépe. V derby jsme viděli bojovný fotbal a rozhodčí musel udělit několik napomenutí žlutou kartou (na naší straně 4). Těsně před koncem viděli diváci strkanici více hráčů, ale hlavní arbitr Stránský vše pořešil s nadhledem a tak i její  iniciátoři mohli zápas dohrát. Po dvou výhrách doma jsme ze Lhoty odjeli poraženi, bez bodového zisku a Lhota je zároveň prvním mužstvem, na které jsme tuto sezónu neuhráli ani jediný bod. Nyní nás čekají další dva zápasy na slánském hřišti, a to se soupeři z konce tabulky ( Poříčany a Rejšice). Doufejme, že se naši borci ale vyvarují jakéhokoliv podcenění soupeře.

Vedoucí mužstva