21.4.2018

TJ Sokol Libiš – SK Slaný  2 : 1  ( 0 : 1 )

     Branky :  64. Turek, 88. Matucha – 12. Hořejší

     Sestava : Sedlák – Volgner, Holly, Krym, Kubaška – Maroušek, Galbavý, Hansl, Vimr – Hořejší (75.Tikovský), Ahmed (62.Stožický). Do hry nezasáhli: Cílek, Beneš a Žahour.

     Úvod zápasu se nám vydařil, nejenom, že jsme zachytili nápor Libiše, ale také jsme ohrožovali branku domácího celku. Ve 12.min. jdeme do vedení, když Ahmed vyslal vpřed Marouška, který šel sám na brankáře, udělal mu kličku, přičemž se dostal s míčem až k zadní lajně, mimo střelecký úhel, nicméně stačil míč poslat před bránu, kde Hořejší z metru trhal síť za zády brankáře Brožka. Ve 23.min. slánské podržel Sedlák, když vyrazil jedovatou střelu Novotného a dorážku Stibory stačil vytěsnit na tyč. Také v 26.min. Sedlák předvedl rychlé vyběhnutí, čímž zmařil šanci Antoše. V 31.min. střílel zleva Vimr, ale míč proskákal vedle Brožkovy brány. Ve 40.min. se elegantním způsobem Galbavý zbavil obránce a přízemní střelou nastřeli tyčku libišské brány! Ve 45.min. pak tk. téhož hráče prosvištěl jen centimetry vedle. Ve 47.min. zachytil přihrávku domácích Holly, vyslal vpřed Hořejšího, který míč dal doprava na osamoceného nabíhajícího Hansla, který se tak ocitl ve vyložené šanci, jenže míč s léžérností sobě vlastní poslal vedle brány! V 54.min. získal míč Vimr, zblízka vystřelil, jenže ani  on bránu netrefil. V 62.min. tk. Galbavého Brožek chytil. Trest za naše nevyužité šance přišel v 64.min., když se k míči se štěstím přes Marouška dostal Turek a povedenou střelou zpoza šestnáctky vyrovnal. Od této chvíle pak domácí začínali mít v utkání navrch a před Sedlákem se objevovali stále častěji a zároveň si vytvářeli šance. V 77.min. byl před vápnem faulován Tikovský a Galbavý pak z tk. poslal míč nad břevno. Domácí hráči pak ale udeřili v pravé poledne, to se zrovna psala 88.min. zápasu a obrátili skóre ve svůj prospěch. Volgner u rohového praporku nedokázal zabránit centru před bránu, na míč si naskočil střídající hráč Matucha a poslal jej do sítě za bezmocného Sedláka.

      Škoda ztracených bodů v Libiši, většinu zápasu jsme kontrolovali na velikánském a dobře připraveném hřišti hru, dostávali jsme se do zakončení, které nám však nevycházelo podle našich představ. Zahodili jsme více slibných příležitostí a tak přesto, že jsme pomýšleli na nějaký ten bodový zisk, odjíždíme s prázdnou.  Libiš disponuje mladými a běhavými hráči, které vede trenér Šenkeřík. V našem celku chyběli kvůli pracovním povinnostem Čablík a Hartman a svoji premiéru v základní sestavě áčka si odbyl mladý Krym.

Vedoucí mužstva