7.4.2018

SK Slaný – SK Poříčany  2 : 3 ( 1 : 1 )

Branky : 29.a 70. Galbavý – 45. Hampl, 48. Janda, 86. Puk

Sestava : Sedlák – Volgner, Holly, Hansl, Kubaška (76.Stožický) – Maroušek, Galbavý Hartman, Vimr (81.Tikovský) – Ahmed (66.Žahour), Hořejší. Připraveni: Mareš a Čablík.

Ve 14.min. jsme měli štěstí. Kubaška fauloval 17 metrů před Sedlákem a hosté kopali tk. K míči se postavil Snop a orazítkoval břevno domácí brány. Vzápětí na druhé straně vybojoval Vimr roh, po jeho rozehrání hosté menší zmatek před svým brankářem ustáli. V 18.min. střílel překvapivě zavalitý útočník Koula, ale minul bránu. V 21.min. jsme donutili poříčanského brankáře Klímu k zákroku, jenže Marouškova střela gólové parametry neměla. Mnohem nebezpečnější střelu na Klímu vyslal ve 23.min. Galbavý, ale i nyní byl brankář hostů úspěšný a poradil si také s dorážkou Ahmeda z poměrně velkého úhlu. Do  vedení jsme se dostali v 29.min. Galbavý rozehrával roh a Klíma oslněný nízko položeným sluncem si míč srazil do vlastní brány. V 38.min. Sedlák kryl střelu Jandy a ve 44.min. vychytal jasnou příležitost Snopa. Jenže v poslední minutě první půle jsme špatnou rozehrávkou věnovali soupeři aut. Po dlouhém vhození míče do hry jsme prohráli souboj, míč se dostal ke zcela volnému Hamplovi, který hlavou přehodil Sedláka. Je vyrovnáno a jde se do kabin. Po změně stran patřila první šance Ahmedovi, který střílel sice tvrdě, ale nepřesně. V 48.min. rozehrávají hosté tk. z poměrně velké vzdálenosti od Sedlákovy brány. Míč proletěl až k našemu golmanovi, který jej pouze vyrazil před sebe a dobíhající Janda dorazil míč do sítě. Prohráváme 2:1. V 70.min. ale Galbavý parádní střelou k tyči přes zeď zužitkoval tk. a vyrovnal stav na 2:2. V 77.min. stálo štěstí při hostech, když Galbavý bombou málem sestřelil na brankové čáře stojícího Klímu a ten vzápětí chytil také dobrý pokus Žahoura. Minuta 86.pak stanovila konečný výsledek zápasu. Poříčany získali tk. a opět to bylo daleko od slánské brány. Dlouhý míč směřující do našeho pokut. území nesebral ani Sedlák, ani jeden ze stoperů, a tak Puk hlavou poslal míč do sítě za Sedlákem. Změnu stavu pak nepřineslo ani více jak pětiminutové nastavení hrací doby.

Zisk povinných třech bodů v domácím utkání s předposledním celkem v tabulce se nekoná. Poříčany třikrát udeřily, vždy po laciných standardkách. Na výsledku nic nemůže změnit ani fakt, že domácím nebyly uznány dvě branky, neboť jedné předcházel útočný faul a druhé ofsajd. Nerad musím připomenout, že také Poříčany, hrající spodek soutěže, se přiřadily ke Lhotě, tedy k mužstvu, se kterým jsme nezískali v tomto ročníku ani bod. Zklamání musíme překlenout, neboť po středečním poháru v Jílovišti přijedou Rejšice, rovněž bojující o záchranu.