11.11.2017

SK Posázavan Poříčí – SK Slaný  0 : 0  ( 4 : 2 pen.)

     Sestava: Sedlák – Volgner, Holly, Čablík, Zelenka – Maroušek (88.Beneš), Pospíšil (90.Rezek), Hansl, Vimr – Galbavý, Ahmed. Připraven byl Novotný a brankář Mareš.

     Do utkání jsme vstoupili aktivně a Galbavý se dostal dvakrát ke střele. Tu první kryl brankář Tlamicha, ta druhá prošla těsně vedle brány. Ve 3. min. se uvolnil Jíša, ale jeho střela po zemi šla rovněž mimo. V 16. min. zachránilo domácí mužstvo břevno jejich brány, do kterého mířila Galbavého střela. Ve 34.min. Galbavý dal míč doleva na Vimra, ten přesně odcentroval, jenže Ahmed měl míč přece jen na dlouhou nohu a poslal ho nad bránu. Ve 27.min. si šikovný Rejhon posunul míč do protipohybu a přibíhající Pospíšil jej fauloval. Rozhodčí Paukner nařídil pokutový kop. K míči se postavil Žák, ale jeho střelu nohou vyrazil Sedlák a dorážka exekutora hlavou šla mimo tyče. Ve 30.min. pak Sedlák skvěle vyrazil gólovou střelu domácích a podržel slánské barvy. Ve 40.min. pak Sedlák opět zachraňoval pohotovým zákrokem, když srazil míč na roh. Po změně stran měl šanci Ahmed, ale jeho střelu srazil obránce před Tlamichou na roh. Ve 48.min. střela jednoho z domácích hráčů orazítkovala tyč naší brány. V 55.min. Galbavý hlavou přiťukl míč do běhu Ahmedovi, který však branku netrefil. V 59. min. Hanslova dělovka prošla jen těsně vedle levé tyče Tlamichovy brány. Další dobrý zákrok si Sedlák připsal v 65.min. když jedovatou střelu Rejhona vytěsnil na roh. V 86. min. pak překvapivou střelu Marouška brankář Tlamicha kryl. Branku nepřineslo ani dvouminutové nastavení a tak se kopou penalty. Domácí jdou na řadu jako první a jejich hráči Vosáhlo, Peroutka, Jíša a Rejhon nedali Sedlákovi šanci. Stejně si na naší straně počínali Galbavý a Zelenka. Pak ale ve třetí sérii Holly branku vůbec netrefil a poté Hansl poslal míč do tyče. Druhý bod tak bere Poříčí.

     V předposledním podzimním utkání neměl trenér Pazdera k dispozici řadu zraněných a nemocných hráčů. Na lavičku tak usedli mladíčci Beneš, Novotný, brankář Mareš a dorostenec Rezek. Na těžkém terénu jsme vybojovali jeden bod proti lépe kombinujícímu soupeři, když mužstvo svými zákroky několikrát podržel Sedlák. Penaltový rozstřel jsme pak nezvládli a podruhé za sebou jej prohráli. Za zmínku stojí snad ještě návštěva: utkání sledovalo 15 diváků, když jedním z nich byl slánský Tomáš Liška.

Vedoucí mužstva