4.11.2017

SK Slaný – SK Spartak Příbram 1 : 1 (1:1) ( 7 : 8 pk)

Branky: 31. Galbavý (pen.) – 18. Suchý (pen.)

Sestava: Sedlák – Volgner, Holly, Hansl, Kubaška (25.Žahour) – Pospíšil, Zelenka – Maroušek, Galbavý, Vimr – Tikovský (71.Ahmed). Na střídačce byli připraveni: Sábl, Krym a Beneš.

Do utkání jsme vstoupili poměrně aktivně a diváci viděli z naší strany dobré kombinace a tlak na branku Příbrami. V 11.min. Galbavý uvolnil Marouška, ten pohotově střílel na Solnaře, ale míč nebyl příliš prudký a brankář si připsal první zákrok v zápase. Na Solnaře si nepřišel ani Galbavý, který z levé strany zahrával přímý kop na bližší tyč, ale příbramský gólman byl připraven a střelu zneškodnil. Pak ale přišla 18.min., ve které do souboje před Sedlákem šli natvrdo Holly s Vaškem a rozhodčí Garaja nařídil pokutový kop proti domácímu celku. Kapitán Suchý pak nekompromisní střelou pod břevno poslal hosty do vedení. Pro levého beka Kubašku byla minuta 21. tou poslední v utkání, neboť si při souboji o míč poranil koleno. Ošetření nepomohlo a tak jej musel v 25.min. nahradit Žahour. Mezitím ale ještě vystrašil  naší obranu Mory, který zahrával roh a míč prošel do zázemí těsně vedle zadní tyče nikým netečován. Ve 23.min na druhé straně nedosáhl přesně na míč Pospíšil a ten proletěl těsně vedle pravé tyče Solnařovy brány. V 31.min. si pak pro penaltu došel Galbavý, když byl při své akci sražen jedním z bránících hráčů. Sám faulovaný hráč ji pak poněkud krkolomným způsobem proměnil (jeho střelu z penaltového bodu Solnař vyrazil a Galbavý dorážel) a vyrovnal tak na 1:1. V 60.min. měl Pospíšil na velkém vápně soupeře dostatek času, srovnal si míč na levačku, ale střílel bohužel jen do sítě za bránou. V 76.min. po obléhání Sedlákovy brány musel náš brankář čelit tvrdé střele zpoza šestnáctky, ale byl na správném místě a míč chytil. V 81. min. Solnař vytěsnil na roh střelu Galbavého, směřující pod břevno. V poslední minutě pak naštěstí Rampa dobíhající u zadní tyče zblízka těsně minul branku domácích. Změnu stavu nepřineslo ani dvouminutové nastavení. Na řadu tak přišly penalty. Hosté kopají jako první a penalty dávají s přehledem sedm sérií. Na naší straně si suverénně počínají také Galbavý, Zelenka, Holly, Ahmed, Hansl, Vimr a Volgner a stav je stále vyrovnaný. O všem rozhodla osmá série, když střídající Hájek se štěstím dal, neboť Sedlák si na míč sáhl, přišel na řadu Maroušek, jehož střelu Solnař vyrazil.

Dnešní zápas byl remízový. Stav po devadesáti minutách odpovídá předvedené hře. Nám naše třetí podzimní penaltová loterie nevyšla a získáváme tak na domácí půdě jen jeden bod. Do hry nemohli nastoupit zranění Hořejší se Stožickým, se kterými již na podzim, stejně jako s Hartmanem nemůžeme počítat. Připočteme-li k absentujícím hráčům dnes zraněného Kubašku a Hansla, který rovněž není zdráv na 100%, máme z mužstva solidní lazaret. Do hry se naopak po třízápasové pauze vrátil Galbavý a jeho sval, zdá se, zátěž vydržel. Do konce podzimní části zbývají odehrát dvě kola a na  plánovaný bodový zisk patrně nedosáhneme.