16.9.2017

SK Rejšice – SK Slaný  2 : 4 ( 2 : 1 )

Branky : 18.Herman, 29.Zikmunda – 25.Tikovský, 52. Jon (vlastní), 79.Hořejší, 93.Galbavý.

Sestava : Sedlák – Volgner, Holly (61.Kubaška), Hansl, Zelenka – Tikovský (88.Maroušek), Galbavý, Pospíšil, Vimr – Nykl (46.Hořejší), Ahmed (80.Žahour). Připraven brankář Sábl.

Ve 3.min. kopali domácí roh a předvedli nacvičený signál, jenže míč šel po střele z hranice pokut. území těsně nad slánskou bránu.V 8.min. měl Falta dostatek času, připravit si míč na střelu, ale Sedlák si s jeho pokusem poradil. Ve 12.min. se v nadějném postavení při rychlé akci ocitla hned čtveřice našich hráčů, zakončení na sebe vzal Galbavý, ale mířil nepřesně.V 18.min. nákop prodloužil mezi našimi hráči hlavou jeden z domácích, míč přišel k noze Hermana, který jej trefil přesně a jeho prudká střela skončila v naší síti. Sedlák byl v tuto chvíli bezmocný a domácí vedou 1:0. V 25.min. Holly poslal na bránu soupeře dlouhým pasem Tikovského, který prostřelil z první Roudnického a vyrovnal na 1:1. Jenže o čtyři minuty později domácí Zikmunda obehrál Hollyho a přesnou střelou na zadní tyč opět poslal domácí do vedení. Pěknou akci na jeden dotek jsme předvedli ve 33.min. Na jejím konci byl Volgner, jehož centr však chytil Roudnický.V 35.min. byl v pokut. území před domácím gólmanem stažen Nykl a rozhodčí bez váhání odpískal penaltu. Střelu ze značky pokutového kopu k pravé tyči však Roudnický našemu kapitánovi Galbavému chytil. Před koncem poločasu ještě musel zasahovat Sedlák po nebezpečné střele jednoho z domácích hráčů. Po změně stran pak v 50.min. tvrdou střelu Sedlák vyrazil z brány a míčem schytal tvrdý zásah do obličeje. V 52.min utekl po levé straně Ahmed, střílel na bránu, ale míč směřující mimo tyče zblízka dokopl do vlastní sítě zmatkující Jon a vyrovnal na 2:2. V 65.min fauloval před velkým vápnem Kubaška. Tk. však domácí Falta poslal k naší radosti vysoko nad Sedlákovu bránu. V 79.min jsme vybojovali roh a po jeho rozehrání se hlavou parádně pod břevno trefil Hořejší. Otáčíme tak skóre a poprvé v utkání jdeme do vedení. V následujících minutách se hrálo nahoru- dolů, domácí se snažili o vyrovnání. Na silně podmáčeném trávníku se na obou stranách rodily nepřesnosti. Rozhodčí nastavuje tři minuty a na samém konci nastavení Hořejší hlavou přihrál míč Galbavému, který si jej srovnal, jak potřeboval a nechytatelně zamířil do Roudnického levé šibenice. Vedeme 4:2 a rozhodčí píská konec zápasu.

Pro slánské barvy nesmírně cenná výhra na hřišti v Rejšicích. Naši hráči vydřeli za neustálého deště na těžkém terénu výhru za tři body, dokázali otočit nepříznivý stav po prvním poločasu ( v tu chvíli, jak se později ukázalo, jsme byli na předposlední příčce v tabulce) a po dvou výsledkově nepodařených zápasech naplno bodovat. Poprvé se v základní sestavě na pravém beku  objevil devatenáctiletý Volgner a uspěl.