14.4.2018

SK Slaný – SK Rejšice  2 : 1  ( 0 : 0 )

Branky : 47. Hořejší, 84. Ahmed – 89. Pečínka

Sestava : Sedlák – Volgner, Holly, Čablík, Kubaška (73.Ahmed) – Maroušek, Hansl, Hartman, Vimr (88. Stožický) – Hořejší (80.Žahour), Galbavý (90.Tikovský). Do hry nezasáhl druhý brankář Cílek.

Úvodní minuty zápasu přinesly řadu nepřesností, a to zejména v podání domácích hráčů. V 10.min. Klíma zachytil špatnou rozehrávku přes střed hřiště, bránícímu hráči nasadil jesličky a dostal se do zakončení. Sedlák byl ale připraven a jeho střelu chytil. V 15.min. pak Hanslovu pomalou malou domů musel řešit Sedlák vyběhnutím vysoko před svou branku. Až v 17.min. donutil po centru Galbavého Hořejší k zákroku brankáře Roudnického, když dobře přesnou hlavičkou ohrozil jeho bránu. Ve 20.min. se do brejku po levé straně dostal Zikmunda, jenže mířil těsně nad slánskou bránu. V 31.min. centroval zprava Volgner, bránící Sameš pak ve skluzu poslal míč k tyči vlastní brány, ale Roudnický zareagoval rychle a míč vyrazil. Utěšené akce domácích hráčů se diváci dočkali po změně stran. V 47.min. Galbavý utekl po pravém křídle, přihrál před bránu Hořejšímu, který se  z první trefil dokonale a odrazem od zadní tyče dostal míč do sítě. Vedme 1:0. V 51.min. si narazil Hansl míč s Galbavým, prvně jmenovaný se pak dostal ke střele, ale na Roudnického si nepřišel, ten jeho střelu z velmi slibné pozice vyrazil. Další velkou šanci jsme propásli v 54.minutě. Vimr se dokázal vyhnout ofsajdu a šel sám na Roudnického, jenže před brankou místo střely zvolil přihrávku na nabíhajícího Hartmana a ta byla pro něj příliš dlouhá. Když potom v 56.min. chytil se štěstím Roudnický střelu Hořejšího z malého vápna, dostali se ke slovu také hosté a vyrovnání měl na kopačce Sobol, jenže poslal míč před padajícím Sedlákem těsně mimo. To už běžela 67.minuta zápasu. V 79.min. vytěsnil nad břevno Roudnický bombu Vimra. V 84.min. po slánském rohu naskočil na míč střídající Ahmed a po souboji s bránícím hráčem dokázal míč dostat za záda rejšického brankáře. Vedeme tak o dvě branky. Hosté se dočkali snížení skóre v 89.min., když Sedláka překonal Pečínka. Žádné další šance si již ani jedno mužstvo nevytvořilo a tak tři body za výhru zůstávají ve Slaném.

Po nevydařeném utkání s Poříčany jsme potřebovali v dalším domácím zápase bodovat. To se nám podařilo a naopak hostujícímu celku, který bojuje o záchranu v krajském přeboru, přibyly další starosti. Během příštího týdne sehrajeme dvě utkání venku. Ve středu to je odložený zápas v Semicích, které jsou poslední a v sobotu dopoledne jedeme do Libiše, která se snaží o návrat do divize. Jakýkoliv bodový zisk v těchto dvou střetnutích bude mít pro nás velkou cenu.