18.4.2018

AFK Sokol Semice – SK Slaný 2 : 3  ( 1 : 1 )

     Branky : 36.Vavřík, 81.Cáska – 38.,60. a 87.Galbavý

     Sestava : Sedlák – Volgner, Čablík, Hansl, Kubaška – Maroušek ( 67.Tikovský), Hartman, Galbavý (90.Krym), Vimr (74.Stožický) – Hořejší, Žahour (28.Ahmed). Do hry nezasáhl brankář Mareš.

     V úvodní desetiminutovce zápasu jsme byli aktivnější a pokoušeli jsme se o střelbu ze střední vzdálenosti, jenže našim pokusům chybělo více přesnosti. Branku netrefili Kubaška, Galbavý ani Vimr a neujala se ani šance Žahoura v 11.minutě. V 28.min. střídá indisponovaného Žahoura v útoku Ahmed. V 36.min. jsme ztratili na polovici soupeře míč, ten putoval křížem na levou stranu před Sedláka. Z úhlu se pak velice povedenou střelou přes celou bránu trefil Vavřík, ačkoliv byl bráněn Volgnerem. Po první střele domácích na Sedláka prohráváme 1:0. V 38.min. byl před pokut. územím faulován Galbavý, ten se pak postavil k trestnému kopu. Jeho první střela se od zdi odrazila zpět k exekutorovi a ten pak napodruhé střelou pop zemi k levé tyči Štruplovy brány vyrovnal na 1:1. Po změně stran nejprve Hořejší po našem rohu hlavičkoval nepřesně a i nadále jsme aktivnější a hraje se spíše na polovině domácího celku. V 60.min. byl s chutí hrající Galbavý opět faulován před šestnáctkou a kopeme další tk. Technická střela Galbavého pak skončila znovu v sítí, znovu u levé tyče Štruplovy brány, byť si domácí gólman na míč tentokrát sáhnul. V 77.min. pak Hořejší střílel po Ahmedově příhře přesně do místa, kde stál domácí brankář. V závěru zápasu byli domácí hráči hnáni diváky a trenérem Švarcem za vyrovnáním, a to se jim v 81.min. po jednom ataku naší brány a menším chaosu v obraně podařilo. Tečovaná střela Cásky skončila v síti za Sedlákem. V 85.min. pak Galbavý mířil těsně vedle, zato v 87.min. se zpoza šestnáctky trefil k bližší tyči náramně a znovu poslal slánské do vedení. Na jeho střelu byl brankář Štrupl krátký. Obavy nám pak přinesla 88.min., když fauloval před Sedlákem Hansl a domácí mají tk. z velmi slibné vzdálenosti. Domácí borec však poslal míč těsně nad břevno. Krátké nastavení již branku nepřineslo a my vezeme domů tři body.

     Odloženému zápasu předcházely nejrůznější předpovědi  a spekulace, mnohdy až úsměvné. Semice jsou totiž poslední v krajském přeboru a snaží se o záchranu, ostatně záchranářské práce znají již z let minulých. Slánští trenéři před zápasem velmi dobře připravili své svěřence na utkání se soupeřem, kterému hrozí sestup. Svědčí o tom i fakt, že jsme utkání odehráli bez obdržených karet. Ve středu to byl odmakaný zápas, který naši hráči zvládli a radost v kabině byla veliká.

Vedoucí mužstva