30.10.2017

Sokol Nové Strašecí – SK Slaný  1 : 3  ( 0 : 2 )

Branky : 90+1 Isteník – 30. Tikovský, 35.(pen.) a 89. Galbavý.

Sestava : Sedlák – Volgner, Holly, Hansl, Kubaška (83.Žahour) – Pospíšil, Zelenka – Maroušek (80.Stožický), Galbavý (90.Hořejší), Vimr – Tikovský (77.Ahmed).

V 8.min. se míč po hlavičkované v našem pokutovém území dostal k noze Kapka, který střílel z první na Sedláka, ale Kubaška stihl jeho pokus srazit. V 11.min. na druhé straně musel zasahovat Doubrava po střele Tikovského, kterému zleva servíroval míč Vimr. Otřepané nedáš-dostaneš se potvrdilo v 29.a 30.minutě. Nejdříve šel na Sedláka po zaváhání obrany osamocený Ducár, Sedlák jej však skvěle vychytal a vzápětí centroval z levé strany Holly a Tikovský podařenou střelou překonal Doubravu. Ve 34.min. pak pronikajícího Vimra fauloval Doubrava a rozhodčí Šulcová odpískala pokutový kop. Doubrava navíc dostal žlutou kartu. Penaltu pak v 35.min. nekompromisní střelou proměnil Galbavý. V poslední minutě prvního poločasu pak na vlastní polovině hřiště převzal míč Svoboda a jeho průnik zastavil až Holly za cenu žluté karty a v nebezpečné vzdálenosti před Sedlákem. Tk však Kaválkovi Sedlák chytil. Po změně stran byla hra místy neurovnaná, ani jedno z mužstev si šance nevytvořilo a hrálo se spíše mezi šestnáctkami. V 62.min. však chyboval Kapek, míč sebral Vimr a šel sám na Doubravu, jenže nakonec svůj únik ani nezakončil. Vzápětí na druhé straně Svoboda branku Sedláka minul jen o centimetry. Změnu stavu nepřinesl a ni brejk Marouška a jeho přesná přihrávka na Tikovského, který střílel nepřesně. Domácí pak již byli značně nervózní a jejich hra ztroskotávala na našich bránících hráčích. V 84.min. navíc Galbavý nastřelil tyčku a v 89.min. překonal přesnou střelou k tyči náš kapitán Doubravu potřetí. V nastaveném čase přišla standardka domácích a po ní se zblízka trefil do sítě střídající Isteník. Upravil tak skóre zápasu na 3:1 ve prospěch slánských barev.

Dosud Nové Strašecí doma své soupeře drtilo. Dnes však narazilo na dobře připraveného soupeře. V minulé sezóně totiž bylo strašecké mužstvo jediným, se kterým jsme neuhráli ani jediný bod. Slánští hráči tak z hřišť svých soupeřů přivezli již osm bodů, a to je slibné. Navíc nyní se nám podařilo vyhrát potřetí v řadě a protože za týden hrajeme na domácím trávníku, budeme chtít na dosavadní výsledky navázat.