28.4.2018

SK Slaný – Sokol Nové Strašecí  6 : 3  ( 4 : 1 )

     Branky : 5. Ahmed, 24. a 37. Hořejší, 27., 54.pen. a 77. Galbavý – 14. Krupička, 85.a 88.pen. Svoboda.

     Sestava : Sedlák – Volgner (46.Stožický), Krym, Hansl (72.Beneš), Kubaška – Maroušek, Galbavý, Hartman, Vimr – Hořejší (67.Čablík), Ahmed. Do hry nezasáhli Sábl a Tikovský.

     V 5.min. Galbavý uvolnil Marouška, ten se dokázal vyhnout vyběhnuvšímu gólmanovi hostí a přihrát zprava před bránu nabíhajícímu Ahmedovi, který pohodlně trefil prázdnou bránu. V 11.min. Ahmed z úhlu trefil břevno Peškovy brány.  Z vedení jsme se však neradovali příliš dlouho, poněvadž obdržená branka hosty nabudila a rázem se v naší obraně začala objevovat nejistota. Ve 14.min. vyrovnal Krupička po další liknavosti našich obránců. Ve 24.min. nám však vedení vrátil kapitán Hořejší, když si parádně vyskočil na roh Galbavého a míč z jeho hlavy byl pro Peška nechytatelný. Navíc potom v 27.min. vymyslel perfektní přesnou kolmici středem hřiště Hartman. Adresátem přihrávky byl Galbavý, který překonal střelou k tyči Peška potřetí. Z poměrně velké dálky to ve 33.min. zkusil Ahmed, avšak míč šel těsně nad. Ve 37.min. byl zkosen v pokut. území Kubaška, odražený míč se dostal k Hořejšímu, kterému byla ponechána výhoda a náš útočník pohotově zvýšil na 4:1 a tak se na jasnou penaltu nedostalo. Po změně stran, v 47.min. kryl Sedlák střelu Erby. V 54.min. pak utekl po levé straně Vimr, dostal se až do pokut. území, kde byl sražen a penaltu proměnil bezpečně Galbavý. V 65.min. se skvěle mezi obránci prosmýkl Ahmed, míč dal na Marouška ale ten branku z dobré pozice netrefil. V 68.min. Pešek na brankové čáře zlikvidoval hlavičku Kubašky. V 77.min. předvedl divákům Galbavý, jak se má kopat trestňák. Jeho technická střela přes zeď znamenala vedení 6:1 a pro Galbavého hattrick (již druhý v tomto měsíci). Začínalo se schylovat k tomu, že si Strašecí odveze ze Slaného pěkný debakl. Ten se však nekonal, protože závěr zápasu naši hráči příliš nezvládli, když soupeři dovolili snížit Svobodou na 6:2 a potom, když Čablík fauloval v pokut. území, upravil z penalty Svoboda stav na 6:3. Na stavu nic nezměnila ani bomba Stožického, která šla vysoko nad Peškovu bránu.

     Vítězství a zisk třech bodů slavíme, byť trenér hráčům vyčinil za nepodařený závěr zápasu. Na kontě máme nyní 34 bodů a to nám zajišťuje v poklidu hrát další mistrovské zápasy. Náš dnešní soupeř oproti tomu bude muset sledovat výsledky mužstev z dolního konce tabulky, neboť bodově na tom není příliš dobře.  Dnes z pracovních důvodů chyběl Holly. Na postu stopera hrál opět mladý Krym.

Vedoucí mužstva