28.10.2017

AFK Tuchlovice – SK Slaný  2 : 0  ( 1 : 0 )

Branky : 44. a 61. Hadrika

Sestava : Sedlák – Volgner, Holly, Hansl, Kubaška ( 79.Sirůček) – Maroušek, Tikovský, Zelenka (74.Popíšil), Vimr (65. Stožický) – Hořejší, Ahmed. Připraveni byli Sábl a Žahour.

V 7.min. střílel zpoza šestnáctky Hořejší, ale netrefil Pospíšilovu branku. Ve 23.min. si stejně počínal při svém pokusu Maroušek. V 28.min. po Marouškově rohu skončil míč opět v zázemí vedle brány domácího celku. Střela Vimra na branku ze 41.minuty měla spíše propagační charakter a Pospíšil míč v pohodě chytil. Těsně před přestávkou tak udeřili tuchlovičtí. Celá akce začala u Krause, který zleva nahrál volnému Hadrikovi, ten z hranice pokutového území střílel pohotově a hlavně přesně a na jeho střelu neměl Sedlák nárok. Prohráváme tak klasickým gólem do šatny 1:0. Po změně stran pak hosté sice měli stejně jako v prvním poločase více ze hry, ale po hodině hry opět udeřili domácí. V 61.min. po rohu prošel míč dvakráte tečovaný až k Hadrikovi a ten propálil Sedláka a zvýšil na 2:0. V 70. min pak domácí brankář zmařil dobrým zákrokem naši slibnou akci. V 77.min. mohl hattrick získat Hadrika, který kopal penaltu za faul Hollyho na pronikajícího Cabejška. Sedlák však jeho střelu doprostřed brány vyrazil. V 81.min. střílel z poměrně velké vzdálenosti Hansl, ale Pospíšil neměl problém. Závěr zápasu pak vyšperkovala dvojice Kraus a Stožický, když u střídaček prvně jmenovaný ostře fauloval právě Stožického a poté oba hráči viděli svou druhou žlutou kartu, následně samozřejmě červenou a poroučeli se společně do šaten. Ve slánských barvách již dříve viděli žluté karty také Holly za svůj penaltový faul a Tikovský, který dostal již svoji čtvrtou na podzim.

Z Tuchlovic jsme tak odjeli s prázdnou. Dnešní náš soupeř v podstatě dvakrát střílel na Sedláka a byly z toho dvě branky. Na druhé straně ani Pospíšila jsme příliš nezaměstnali, ale minimálně hodinu hry jsme měli územní převahu a Maroušek dnes nejen ze standardek posílal před domácího gólmana parádní míče, které přímo žadonily o zakončení. To se nám však ani jedinkrát nepodařilo. V dalším kole hostíme Příbram.