25.8.2018

              Sparta Kutná Hora – SK Slaný  0 : 1 ( 0 : 1 )

 

Branka: 3. Hořejší

Sestava :  SedlákKubaška, Hansl, Jaráb, Zelenka – Maroušek (73.Volgner), Galbavý (89. Novotný), Mareš, Danda L. (73. Žahour) – Kroutil (85.Holly), Hořejší.

Vstup do zápasu se nám povedl na jedničku. Hořejší se na levé straně soupeřovy polovice pustil nebojácně s míčem u nohy mezi tři bránící domácí hráče. Dokázal míč propasírovat na Kroutila, který si jej stihl připravit na střelu, ale jeho bomba skončila na těle stopera domácích. Odražený míč se pak dostal k Hořejšímu, který v pádu dokázal přehodit vyběhnuvšího brankáře Malého. Vedeme tak 1:0. V 6. min. kutnohorští předvedli pěknou fotbalovou akci, když míč šel do pravého křídla, následoval ostrý a přesný centr na Hradílka, který hlavičkoval k zemi k pravé tyči Sedlákovy brány, ale náš gólman skvěle míč na brankové čáře chytil. V 10. min. pak dělovku Wolfa z levé strany vyrazil Sedlák na roh. V 29. min. jsme měli štěstí, když se po nepovedené střele odrazil míč k nabíhajícímu a zcela volnému Hradílkovi, který mířil z jasné pozice mimo tyče. Na druhé straně pak Galbavého střelu z 38. minuty utkání srazil jeden z obránců na roh. Ve 43. min. pokus Kroutila měl sice razanci, ale chyběla mu přesnost. O minutu později Kroutil před vápnem pěkně nabil Marešovi, ale ani on branku netrefil, míč šel nad Malého branku. V 59. min. pak Mareš jen těsně minul míč po centru Galbavého z pravé strany. Domácí pak předvedli v 76. min. další dobrou akci, na jejímž konci byl opět Hradílek. Ten však dnes neměl svůj den a střelou po zemi poslal míč do tyče slánské branky. Odražený míč pak naši obránci odkopli do bezpečí. V 82. min. měl plné ruce práce opět Malý, když bombu Hořejšího z poměrně velké vzdálenosti vyrazil na roh. Změnu skóre pak nepřineslo ani čtyřminutové nastavení, ve kterém jsme bez úhony přečkali nebezpečnou standardku, na níž si z brány vyběhl také domácí brankář.

V Kutné Hoře nás domácí celek po obdržené brance zatlačil do defenzívy, téměř celý první poločas jsme se bránili a vpřed vyráželi jen pomocí brejků. Naše obrana pod taktovkou dirigenta Jarába odvedla dobrou práci, bez větších chyb. Vpředu sváděl s vysokými hráči Kutné Hory jeden souboj za druhým Hořejší a počínal si povětšinou úspěšně. Výšková převaha domácího celku byla značná. Druhý poločas již byl vyrovnaný a ve zmiňované 76. min. měl Sedlák dobře postavenou branku.             V základní sestavě se poprvé objevil šestnáctiletý Danda a důvěru trenérské dvojice nezklamal.      V sobotním utkání chyběli Vimr, Křeček a Tikovský z důvodu dovolená, svatba a práce. Příští týden hrajeme pohárový zápas (středa ve Vysoké) a pak přivítáme v sobotu Nové Strašecí.

Vedoucí mužstva