15.9.2018

             SK Hřebeč – SK Slaný  1 : 7  ( 0 : 4 )

     Branky: 79.Vyšín – 16.Kroutil, 23.,29. a 60.Mareš, 39.Hořejší, 63.Galbavý (pen.), 71.Maroušek.

     Sestava: Sedlák – Kubaška, Jaráb, Hansl, Zelenka (79.Volgner) – Křeček, Mareš (75.Holly), Galbavý – Vimr (79.Žahour), Hořejší (69.Novotný), Kroutil (65.Maroušek). Do hry nezasáhl druhý brankář Šaroch.

     Očekávaný duel začal pěkně z ostra a obě mužstva si připravila již v úvodní čtvrthodince šance a bylo se na co dívat. Již ve 4.min. si připsal Sedlák dobrý zákrok, když nebezpečnou střelu zpoza šestnáctky vyrazil na roh. Vzápětí se ocitl ofenzivně hrající Zelenka před Zajíčkem, ale ostrý centr zprava netrefil přesně a míč z jeho kopačky šel mimo. V 7.min. Vimr branku Zajíčka těsně přestřelil a na druhé straně jen o málo slánskou branku minul tvrdou střelou Sedláček. V 16.min. se Kroutil dokázal prosadit přes bránícího hráče a jeho střela po zemi k tyči byla pro domácího brankáře nechytatelná a vedeme tak 1:0. Ve 23.min. jsme lacino získali roh a Galbavý míč posadil na hlavu Mareše, který parádně zvýšil na 2:0. V 25.min. po standardce hlavičkoval opět Mareš, jenže minul. V 29.min. tvrdou střelu Křečka srazili obránci na roh. Ten zahrával opět Galbavý, obránci Hřebče znovu nepohlídali Mareše a míč z jeho hlavy skončil potřetí v domácí síti. Zajíček si pak zachytal po střele Křečka, kterou dokázal vyrazit na roh a o čtyři minuty později mu tvrdou střelou vyprášil rukavice Kroutil. Nádherná slánská akce pak přišla v 39.min. K míči se dostal před vápnem Galbavý, zbavil se protihráče a na Křečka doprava pak poslal mezi obránci na milimetry přesnou přihrávku. Křeček pak míč předložil před Zajíčka na Hořejšího a ten zvýšil na 4:0. Ani po změně stran jsme nepolevili nic z našeho útočného snažení a v 51.min. po centru Hansla hlavičkoval z dobré pozice Zelenka vysoko nad bránu. Hned poté šel na Sedláka sám Veliký, ale náš gólman jeho nájezd skvěle vychytal. Sedláček pak na Sedláka nevyzrál ani svou dalekonosnou a přesnou střelou z 53.min. Tři minuty nato opět Mareš hlavičkuje po rohu, ale tentokrát těsně minul. V 60.min. úřadoval opět dnes s chutí hrající Galbavý . Nejdříve vykoupal obránce, poté také Zajíčka a jako na podnose nabídl hattrick Marešovi. Ten neodmítl a jeho střela skončila v poloprázdné brance, přestože míč lehce otřel o tyč. Stav zápasu je 5:0. V 63.min. byl faulován Vimr a rozhodčí Zoufalý odpískal pokutový kop. Galbavého střelu doprostřed brány Zajíček vyrazil, ale dorážka byla už nad jeho síly. V 71.min. utekl střídající Maroušek všem, Zajíčkovi udělal dlouhou kličku a zvýšil na 7:0. V 80.min. se domácí dočkali snížení stavu, když rovněž střídající Vyšín po zaváhání naší obrany překonal Sedláka. V poslední minutě pak reflexivně vyrazil nad svou bránu Sedlák míč z hlavy Sedláčka.

     Naši borci dnes odehráli parádní představení.  Ve Hřebči hráli po celou dobu aktivně a divákům předvedli řadu pohledných akcí. V koncentraci na hru nepolevili ani s narůstajícím skóre a řada hráčů podala svůj nadprůměrný osobní výkon. Po dvou zápasech venku se představíme slánským fanouškům v příštím kole v utkání se Lhotou. Naše dnešní vystoupení budiž pro ně tou nejlepší pozvánkou.

Vedoucí mužstva