20.10.2018

SK Slaný – TJ Klíčany  3 : 1  ( 1 : 1 )

     Branky : 11.Křeček, 57.Hořejší, 59.Galbavý – 13.Krimlák T.

     Sestava : Sedlák – Maroušek, Jaráb, Holly, Zelenka (24.Volgner) – Vimr (89.Řehák), Křeček, Mareš, Kroutil (74.Novotný) – Hořejší (59.Tikovský), Žahour (46.Galbavý). Připraven byl brankář Mareš.

     V podstatě první střela na branku Klíčan znamená naše vedení. Vše se odehrálo v 11.min. zápasu, když Jaráb poslal do pokut. území soupeře dlouhý míč, který si převzal Kroutil. Odražený míč po jeho střele pak přišel k noze Křečkovi, který jej pohotově poslal do sítě za záda brankáře Holého. Naše radost však měla jepičí život a už za dvě minuty bylo srovnáno. Ve 13.min. totiž naše obrana nezapracovala zrovna nejlépe při obsazování útočících hráčů Klíčan, čehož využil na zadní tyči zcela volný, nikým neatakovaný Krimlák a poměrně pohodlně mohl srovnat stav na 1:1. Ve 24.min. musel být střídán Zelenka Volgnerem, kvůli bolesti v oblasti třísla. V 25.min. si míč na střelu připravil Kroutil, ale nemířil přesně a Holý míč letící vedle tyče jen kontroloval. Dobrou akci předvedli hosté ve 30.min. Rychlý brejk po levé straně korunovaný přesnou přihrávkou na nabíhajícího Buldru a jeho zakončení z první však Sedlák kryl. Ve 39.min. jsme měli znovu štěstí, když po souboji dvojice hráčů v našem pokutovém území  se míč odrazil k volnému Předotovi, který pak z dobré pozice z levé strany otřel míč o tyč Sedlákovy brány. Do druhého poločasu nastoupil místo Žahoura Galbavý. Zdá se, že jeho lýtkový sval je po téměř čtrnáctidenním odpočinku již v pořádku. V 51.min. střílel zpoza šestnáctky Předota, a Sedlák musel na brankové čáře zasahovat, neboť míč k němu proletěl skrze houštinu hráčů před ním. V 57.min. Mareš ustál souboj s obráncem hostí, získal před velkým vápnem míč, posunul jej doleva na Hořejšího, který pak přesnou střelou získal pro domácí znovu vedení. V 59.min. byl faulován Kroutil a domácí mají výhodu  trestného kopu. Jak se má s takovou situací naložit pak všem předvedl Galbavý, když míč ze dvaceti metrů poslal nechytatelně přes zeď do šibenice nehybného Holého. Vedeme 3:1. Hosté utkání ale nikterak nezabalili a neustále se snažili o snížení stavu. V 75.min. z úhlu střílel nebezpečně Vošta, ale rozvlnil pouze boční síť domácí brány. Slánští borci pak konec zápasu pohlídali a žádné další šance hostujícího celku nepřišly.

     V krajském přeboru není lehkých zápasů a stejně jako minulý týden ve Hvozdnici nám k bodům pomohl až zlepšený výkon po změně stran. Klíčany jsou na tom bodově sice mnohem hůře, než Slaný, ale v posledních kolech dosáhly vysokých výher. Nejistě dnes působil jejich brankář Holý, ale při hře dopředu hosté ukázali několik rychlých, povedených akcí. Dnešní výhra na domácím hřišti byla pro nás povinností, protože nechceme ztratit kontakt s čelem tabulky. Z širšího kádru nám dnes chyběli Hansl (práce) a Kubaška (zranění). Příští týden zajíždíme k dopolednímu utkání  na Spartak Příbram.

Vedoucí mužstva