22.9.2018

               SK Slaný – SK Lhota  0 : 2  ( 0 : 0 )

     Branky: 58.Kudela, 87.Mbah.

     Sestava: Sedlák – Kubaška, Holly (86.Žahour), Jaráb, Zelenka – Křeček, Mareš, Galbavý (65.Maroušek) – Vimr, Hořejší (65.Tikovský), Kroutil. Připraveni: Volgner a Řehák.

     Jako první z hráčů Lhoty si poněkud déle poležel na trávníku Šalamoun, kterého doslova sestřelil Galbavý tvrdou střelou do oblasti hrudníku. To běžela 2.min. zápasu. V 8.min. Kroutil nabil Galbavému k další střele zpoza šestnáctky, ale míč šel snad půl metru vedle brány. Hned v další minutě Vimr našel opět Galbavého, ale i teď jeho pokusu chyběla přesnost. Ve 14.min. brankář Vošmík byl u míče později než Vimr, ten ho však zblízka pouze nastřelil. V 18.min. se do zakončení dostali hosté. Mbah to technickou střelou z pravé strany zkoušel na Sedláka, ale branku minul. Ve 34.min. Vošmík vyrazil střelu Vimra z úhlu nad břevno. Ve 40.min. Galbavý dal pěkný míč před Vošmíka, Hořejší na něj o milimetry hlavou nedosáhl a Zelenka pak zleva branku netrefil. Ve 44.min. Galbavého tk. z 18 metrů vytěsnil  lehkou tečí hlavou jeden z hráčů Lhoty, stojících ve zdi na roh. V 54.min. předvedl solidní slalom po pravé straně Kubaška. Jeho ostrý centr pak těsně před nabíhajícím Marešem zkrotil Vošmík. V 58.min. se po dlouhých minutách bránění dostali do útoku hosté a předvedli opravdu podařenou akci. Brejk po levé straně završený parádním centrem mezi naše stopery a přesná hlavička kapitána Kudely, kdy Sedlák neměl šanci znamená jejich vedení 1:0. V 61.min. střílel na druhé straně Galbavý, jenže bránu netrefil. V 65.min. musel být náš nejpilnější střelec střídán kvůli nataženému stehennímu svalu. V 71.min. střídající Maroušek poslal nádherný ostrý a přesný centr zprava před Vošmíka, Mareš zblízka hlavičkoval, jenže Vošmík zázračným zákrokem míč máchnutím ruky zasáhl a z branky jej vyrazil. V 87.min. Lhota udeřila podruhé. Opět předvedla brejk po levé straně, přesnou přihrávku pak Mbah střelou z první, k levé tyči Sedlákovy brány, zvýšil na 2:0. Tříminutové nastavení hrací doby nám pak přineslo penaltu za faul na střídajícího Žahoura. Tu však Kroutil neproměnil, Vošmík jeho střelu nohou vyrazil.

     Po pěti výhrách, které pravděpodobně navnadily diváky, (bylo jich téměř 400) přišla porážka na domácím hřišti. Lhota není naším oblíbeným soupeřem a dokázala nás porazit počtvrté v řadě. Poslední výhra nad ní nese datum 8.října 2016. Dnes to hráči Lhoty dobře odbránili, nějaký čas hrací doby odleželi na trávníku a hlavně naši borci nedokázali využít žádnou šanci ke skórování. Zatímco na jedné straně si Vošmík pořádně zachytal a několikrát hosty podržel, slánský Sedlák si na míč sáhl za celý zápas dvakrát, to jej ale pokaždé tahal ze sítě. Porážka nás samosebou připraví o vedení v tabulce a naše mužstvo teď čeká těžký zápas v Poříčí n. Sázavou.

Vedoucí mužstva