18.8.2018

SK Slaný – SK Poříčany  3 : 1  ( 1 : 1 )

     Branky : 20.Křeček, 83.Vimr, 92.Maroušek – 44.Nádeníček

     Sestava: Sedlák – Kubaška, Jaráb, Hansl, Zelenka – Žahour (68.Maroušek), Křeček, Mareš, Vimr (90.Volgner) – Galbavý (88.Danda L.), Kroutil (86.Novotný). Připraveni byli Cílek a Beneš.

     Hned ve 2.min. zápasu jsme se dostali před brankáře Kopeckého, jenže ani Křeček, ani Vimr se ke střele neodhodlali, ač možnost zakončení měli. První střelu na bránu tak vyslal v 6.min. Galbavý, jenže nemířil přesně. Poříčanský brankář pak v 9.min. předvedl špatný výkop, který srazil atakující Kroutil, jenže svoji příležitost nevyužil a Kopecký mu míč od nohy se štěstím sebral. Ve 20.min. rozehrával od střídačky hostí tk. Jaráb, míč pak minul jak stoper, tak brankář a na zadní tyči číhající Křeček zblízka trestal jejich zaváhání. Vedeme 1:0. V 29.min. se do zakončení dostal kanonýr hostujícího celku Nádeníček, ale jeho technická střela šla těsně mimo. Ve 44.min. kryl Sedlák překvapivou střelu Puka a míč vyrazil na roh. Po jeho rozehrání a povedeném signálu, když spoluhráč míč přepustil Nádeníčkovi, bylo vyrovnáno, neboť na jeho přesnou střelu neměl Sedlák nárok. Po změně stran trefil z dobré pozice z tk. Galbavý jen zeď poříčanských hráčů. V 80.min. pak Kubaška zachraňoval před Nádeníčkem na poslední chvíli velkou šanci hostí, které předcházela mizerná rozehrávka právě našeho pravého obránce. Hosté ale kopou roh a Nádeníček hlavičkoval přes celou bránu jen těsně mimo. V 83.min. pak Vimr ztrestal další zaváhání brankáře Kopeckého, když se po centru z pravé strany dostal míč k noze našeho hráče, který se štěstím nepříliš prudkou střelou rozvlnil síť a vedeme 2:1. V 86.min. utrpěl bolestivé nakopnutí Kroutil a musel být střídán. Pak přichází další naše střídání a rozhodčí nastavuje 4 minuty. V nastaveném čase pak střídající Maroušek předvedl nevídané sólo přes celou polovinu hřiště a poradil si také s Kopeckým a střelou po zemi pečetil výsledek v čase 90+2 na 3:1.

     Vydřená výhra. Poříčany ve Slaném sahali po bodu, ale odjely nakonec s prázdnou. Náš neoblíbený soupeř disponuje zdatným mužstvem, které je silnější, než tomu bylo vloni a hraje solidní fotbal. Narostlý brankář Kopecký působil ve Slaném poněkud nejistým dojmem, ale mužstvo před ním předvádí tvrdou a důraznou hru. Slaňákům dnes chyběli v minulém kole dvougólový Hořejší, trest dnešním zápasem vypršel Tikovskému a také stále nedoléčený a dovolenkující se Holly.

Vedoucí mužstva