1.9.2018

SK Slaný – Sokol Nové Strašecí  2 : 0  ( 1 : 0 )

     Branky : 37.Mareš, 70.Křeček

     Sestava : Sedlák – Kubaška (89.Volgner), Jaráb, Hansl, Zelenka – Galbavý, Mareš, Křeček – Maroušek (71.Žahour), Hořejší (77.Tikovský), Kroutil (51.Vimr). Připraveni druhý brankář Sábl a Novotný.

      Úvodní čtvrthodinka zápasu nepřinesla žádnou šanci ke vstřelení branky ani na jedné straně. V 17.min. hosté faulují vpravo před svým brankářem. K trestnému kopu se postavil Kroutil a mířil přesně. Míč šel přes zeď na bližší tyč, ale gólman hostujícího celku Kleinmond se poprvé v zápase prezentoval skvělým zákrokem. Na druhé straně pak v 21.min. napálil míč směrem na Sedláka Kaválek a dalekonosnou a překvapivou střelou orazítkoval břevno domácí brány. V 29.min. hlavičkoval dobře po rohu Hořejší, ale nepřehlednou situaci nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal vyřešit zakončením a tak hosté odkopli míč do bezpečí. Ve 30.min. si Kleinmond skvěle poradil také s povedeným trestným kopem Galbavého. Ve 37.min. se před pokut. územím hostí dostal k míči Křeček, přihrál doprava na volného Mareše, který střelou po zemi dokázal překonat Kleinmonda. Vedeme 1:0. Ve 43.min. předvedli povedenou fotbalovou akci hosté, dostali se až před Sedláka, jenže Svoboda mířil vedle. V 51. min. dochází k vynucenému střídání Kroutila. Nahradil jej Vimr a střídaný hráč skončil ve slánské nemocnici s podezřením na otřes mozku. V 57.min. vyběhl v pravý čas z brány Sedlák a předvedl pohotový zákrok, kterým sebral míč od nohy Svobodovi. V 58.min. Kleinmond vyrazil míč před pokut. území a pohotová střela Vimra postrádala více přesnosti. V 59.min. po sérii krátkých přihrávek domácích hráčů přišel míč k noze Marouška, který svůj průnik za obranu korunoval přihrávkou na nabíhajícího Galbavého, ten však míč ve skluzu jen těsně minul. V 62.min zazlobil opět Svoboda, když se dokázal s míčem u nohy prosadit přes dva naše bránící hráče, ale poté mířil nepřesně. V 65.min. Galbavý předvedl parádní finálovku na Hořejšího, který hlavou mířil přesně k tyči, jenže Kleinmod dokázal konečky prstů míč vytěsnit na levou tyč své brány. V 68.min. po faulu Hansla nastřelil z tk. Kaválek pouze slánskou zeď. Na druhé straně pak v 70.min. fauloval před vápnem Erba a jsme u rozhodující minuty utkání. Hostující hráč po odpískání zakopl míč, dostal druhou žlutou kartu a musel se poroučet do kabin. Navíc k míči se postavil Křeček a na jeho tk. do šibenice neměl dosud perfektně chytající Kleinmond sebemenší nárok. Vedeme 2:0. V 81.min Zelenka našel přesnou příhrou nabíhajícího Kubašku, jenže ten mířil vysoko nad bránu. V 82.min pak z hranice pokut. území vyslal jedovatou střelu na Sedláka Hartman, (náš loňský spoluhráč) ale domácí brankář lehce tečovaný míč, směřující pod břevno, dokázal vytěsnit nad bránu.

     Další nepříjemný a těžký domácí zápas je za námi a my jsme jej zvládli. Hostům dnes skvěle zachytal brankář, jinak by ze Slaného odjížděli s větším přídělem. Bodový zisk je pro nás velmi důležitý, neboť slánským fanouškům se představíme až za tři týdny. V následujících dvou kolech totiž cestujeme do Poděbrad a do Hřebče.

Vedoucí mužstva