3.11.2018

       SK Slaný – AFK Tuchlovice   4 : 1  ( 3 : 1 )

     Branky: 1. Maroušek, 42. Křeček (pen.), 45. Vimr, 72. Holly – 23. Hadrika.

     Sestava: Sedlák – Holly, Hansl (78.Novotný), Jaráb, Zelenka – Křeček, Mareš, Galbavý (63.Tikovský) – Maroušek ( 83.Žahour), Hořejší (82.Volgner), Vimr. Do hry, ačkoliv byli připraveni, nezasáhli brankář Mareš a obránce Čablík.

     Dvě nuly svítily na časomíře a domácí jdou do vedení. Po autovém vhazování  na levé straně se k míči dostal Křeček, míč posunul na vpravo nabíhajícího Marouška, který zblízka střílel tvrdě a přestože míč tečoval bránící hráč, dostal se do tuchlovické sítě. Vedeme 1:0. Na druhé straně v 10.min. centroval Cabejšek a zcela volný Hadrika měl možnost ohrozit Sedláka. Jeho hlavička šla ale mimo tyče. V 21.min. prošel Maroušek u zadní lajny přes dva bránící hráče, jeho přihrávka ale nenašla adresáta a z parádního průniku jsme vytěžili pouze roh. Po jeho rozehrání pak střílel Hansl těsně vedle. Ve 23.min. si naši obránci vlevo před Sedlákem vykoledovali při poněkud laxní rozehrávce vyrovnání. Po jejich zaváhání získal míč Kraus a poslal jej před Sedláka. Tam jej tělem Hadrika tečoval do slánské sítě a vyrovnal stav na 1:1. Ve 30.min. střílel z dálky Kraus, ale na Sedláka si nepřišel. Ve 42.min se Marouškovi opět podařilo dostat se za obránce a poslal před Šimka vysoký centr. Při snaze nebezpečnou situaci zachránit zahrál v pokutovém území Kubů rukou a rozhodčí Marek odpískal pokutový kop. Ten pak proměnil Křeček a získal Slanému opět vedení. Také ve třetí brance domácích měl prsty Maroušek. V poslední minutě první půle opět posílá míč zprava před bránu soupeře, obránce tečí poslal míč mezi nohy brankáře Šimka a na zadní tyči v tu chvilku byl všudybyl Vimr a z metru placírkou zvýšil na 3:1. V 48.min. Cabejšek nabil na střelu střídajícímu Kalovi a ten jen o centimetry bránu Sedláka přestřelil.Zasahovat musel Sedlák v 52.min., když kryl střelu Kubů. V 53.min. centroval z dálky z pravé strany Křeček a našel Mareše, který po nádherné rybičce poslal hlavou míč do tyče Šimkovy brány. V 56.min. přišla velká šance hostujícího celku. Odražený míč se dostal k Hadrikovi, ten střílel z dobré pozice, ale netrefil tak jak chtěl a Sedlák na zemi míč chytil a svůj tým podržel. V 68.min. Sedlák kryl v krátkém sledu po sobě střely Krause a Kaly a opět tak zabránil snížení skóre. V této fázi zápasu se slánští dostali poněkud z tempa a tak střídající Jalaghonia měl další příležitost, ale poslal míč do břevna. Herní krizi jsme bez úhony přežili a tak v 72.min. udeřil dnes  velmi ofenzivně hrající bek Holly. Po naší standardce se k němu dostal odražený míč a z poměrně velké dálky jej přízemní parádní střelou poslal k tyči Šimkovy brány. Stav je 4:1 a je rozhodnuto.

     Výhra 4:1 na domácím hřišti je zasloužená. Domácí mužstvo předvedlo řadu pěkných akcí, byť některé končily na špatné finálovce. Hosté chvílemi zlobili, ale do role zachránce se při jejich šancích pasoval Sedlák. Skvělý první poločas odehrál Maroušek, hrající dnes na pravém křídle. Do zápasu dnes bohužel nemohl nastoupit Kroutil, neboť si včera večer přivodil zranění na tolik mezi fotbalisty oblíbeném a mnou nenáviděném futsalu!!! (pouze můj náhled na tento sport, vedoucí mužstva, Milan Šúr) Dvě kola zbývají do konce podzimní části a po dnešní výhře jsme minimálně do zítřejších dohrávek na čele krajského přeboru. Příští týden hrajeme s Libušínem a zápas se s největší pravděpodobností odehraje v Srbech.

Vedoucí mužstva